Contabil / Bucuresti, Romania

Contabil

RESPONSABILITATI

  • Inregistrari contabile si inchidere luna
  • Calculul impozitelor si taxelor locale, respectand legislatia fiscala
  • Raportari financiare catre grup cu respectarea deadline-urilor stabilite de catre companie
  • Analiza din punct de vedere fiscal a documentelor justificative
  • Intocmire si depunere declaratii fiscale
  • Intocmire de situatii financiare conform standardelor de contabilitate locala

APTITUDINI & PREGATIRE PROFESIONALA

  • Experienta 2-3 ani in domeniul financiar-contabil
  • Studii superioare (constituie avantaj studiile cu specializarea contabilitate)
  • Cunostinte avansate de contabilitate romaneasca (RAS) si cunostinte de impozite si legislatie fiscala
  • Cunostinte MS Office (Word, Excel) – nivel mediu
  • Cunostinte limba engleza (scris si vorbit) – nivel mediu

APTITUDINI PERSONALE

  • Responsabil
  • Comunicativ
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Capacitatea de a organiza si prioritiza sarcinile in vederea respectarii termenelor

BENEFICII OFERITE

  • Pachet salarial motivant
  • Program de lucru flexibil
  • Cursuri de pregatire profesionala continua

Contact:

Telefon: 021 322.56.52

E-mail: cariere@esaudit.ro

Vrei sa Aplici?

Va rugam completati formularul de mai jos si colegii nostri va vor contacta in cel mai scurt timp

[Marimea maxima a fisierului: 10MB]